Budynek Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kiszewie znajduje się przy głównej drodze biegnącej przez wieś w kierunku Obornik.
Obiekt powstał najprawdopodobniej w roku 1899. Jest to dziś najstarszy budynek w Kiszewie.

Z książki Ludwika Rzepeckiego "Obraz katolickich szkół elementarnych objętych Archidyjecezyjami Gnieźnieńską i Poznańską oraz Dyjecezyjami Chełmińską i Warmińską" wiemy, że w 1866 roku istniała w Kiszewie szkoła elementarna katolicka, w której uczyło się 120 dzieci, narodowości polskiej i niemieckiej. Nauczycielem był Benedykt Szuster, który zarabiał 140 talarów.
Podejrzewać można, że w drugiej połowie XIX wieku istniała w Kiszewie również szkoła ewangelicka. W każdym razie szkoła taka działała tu  na pewno przed wybuchem I wojny światowej. Kolejne znane nam nazwiska kiszewskich nauczycieli pochodzą z 1900 roku. Są to: dyrektor szkoły: Beyer i nauczyciel Popiolek.  W  1910 roku spotykamy nauczycieli o nazwiskach: Gruhn i Meisner. Nie wiemy, w której ze szkół ( katolickiej, czy ewangelickiej) uczyła wymieniona czwórka pedagogów, aczkolwiek nazwiska wskazywałyby raczej na placówkę ewangelicką.

kiszewo2JPG